Pijany lekarz przyjmował pacjentów

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi lekarzowi, który w stanie nietrzeźwości przyjmował pacjentów w szpitalu, jeżeli potwierdzi się, że spowodował on zagrożenie dla ich życia lub zdrowia. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Medyk do czasu zatrzymania zdążył przyjąć kilku pacjentów.

9 grudnia 2008 roku około godziny 16.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze został powiadomiony, że na oddziale szpitala jeden z dyżurujących lekarzy jest prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Na miejsce pojechał patrol policji.

Funkcjonariusze zastali 47-letniego medyka w swoim gabinecie. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od mężczyzny wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Następnie policjanci ustalili, że lekarz rozpoczął dyżur o godzinie 15.00. W tym czasie, w ciągu godziny, zdążył przyjąć kilku pacjentów.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Kilka tygodni temu policja została powiadomiona przez innego pacjenta, że ten lekarz wówczas mógł być również pod wpływem alkoholu w pracy. Jednak do czasu przyjazdu policjantów mężczyzna opuścił szpital.

Obecnie policjanci ustalają, czy lekarz będąc w pracy w takim stanie naraził na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu sowich pacjentów. Za to przestępstwo może mu grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

KMP Jelenia Góra