Jelenia Góra: mieszkanka straciła blisko 5 tysięcy złotych na fałszywej inwestycji
Mieszkanka Jeleniej Góry padła ofiarą oszustów podszywających się pod znaną firmę paliwową. Kobieta straciła blisko 5 tysięcy złotych, wierząc w możliwość szybkiego zysku z inwestycji w akcje spółki. Sprawę zgłosiła 25 czerwca 2026 roku w Komisariacie I Policji w Jeleniej Górze.
Dzień wcześniej kobieta natrafiła w Internecie na reklamę inwestycyjną. Po kliknięciu w link skontaktował się z nią telefonicznie mężczyzna podający się za menedżera spółki, zapewniający o wysokich i pewnych zyskach. Działając zgodnie z jego instrukcjami, ofiara wygenerowała w aplikacji bankowej trzy kody BLIK, przekazała je rozmówcy i zatwierdziła transakcje. Dopiero po zakończeniu rozmowy zorientowała się, że została oszukana.
Policjanci apelują o ostrożność. Nie należy klikać w przypadkowe linki, udostępniać kodów BLIK ani instalować aplikacji na polecenie obcych. Obietnica szybkiego i pewnego zysku zawsze powinna budzić czujność.
Źródło: jelenia-gora.policja.gov.pl
Tomasz Żukiewicz
Leszek Wrotniewski
Konrad Rydzewski
Rafał Piotr Szymański
Kazimierz Piotrowski
Hubert Papaj
Wojciech Leszczyk
Maciej Lercher
Paweł Kucharski
Oliwer Kubicki
Jacek Jakubiec
Paweł Gluza
Wojciech Chadży