Pomarańczowy alert IMGW dla Jeleniej Góry. Nadciągają upały do 33 stopni

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami dla Jeleniej Góry. Alert obowiązuje od czwartku 25 czerwca od godziny 12 do piątku 27 czerwca do godziny 10 rano. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniono na 90 procent.

Synoptycy prognozują, że w czwartek temperatura maksymalna sięgnie miejscami od 29 do 31 stopni Celsjusza, a w piątek wzrośnie do przedziału od 30 do nawet 33 stopni. Noce również będą ciepłe, z minimalną temperaturą od 16 do 19 stopni, co utrudni regenerację organizmu. Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych zapowiada, że ostrzeżenie zostanie przedłużone i podniesione do wyższego stopnia.

Upalna pogoda z temperaturami przekraczającymi 30 stopni utrzyma się co najmniej do poniedziałku. Mieszkańcom zaleca się ograniczenie aktywności na słońcu, picie dużej ilości wody oraz szczególną opiekę nad dziećmi i seniorami.


Fot. Sefa Türksoy / pexels

Źródło: danepubliczne.imgw.pl