Siedlęcin: uciekał skuterem przed policją, miał dożywotni zakaz i narkotyki
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu złotoryjskiego, który próbował uciec przed kontrolą drogową na skuterze. Mężczyzna miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, cofnięte uprawnienia, a przy sobie - amfetaminę.
Do zdarzenia doszło 24 czerwca około godziny 21.30 w Siedlęcinie. Kierujący skuterem na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył i zignorował sygnały do zatrzymania. Wjechał na parking dyskontu, przejechał przez pas zieleni, wyjechał na drogę krajową nr 30, ignorując znak STOP, a następnie skierował się w teren polny. Po porzuceniu jednośladu próbował uciekać pieszo w stronę kompleksu leśnego, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany.
Usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli, kierowania wbrew zakazowi sądowemu oraz posiadania środków odurzających. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Skuter trafił na policyjny parking.
Źródło: jelenia-gora.policja.gov.pl
Tomasz Żukiewicz
Leszek Wrotniewski
Konrad Rydzewski
Rafał Piotr Szymański
Kazimierz Piotrowski
Hubert Papaj
Wojciech Leszczyk
Maciej Lercher
Paweł Kucharski
Oliwer Kubicki
Jacek Jakubiec
Paweł Gluza
Wojciech Chadży