Siedlęcin: uciekał skuterem przed policją, miał dożywotni zakaz i narkotyki

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu złotoryjskiego, który próbował uciec przed kontrolą drogową na skuterze. Mężczyzna miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, cofnięte uprawnienia, a przy sobie - amfetaminę.

Do zdarzenia doszło 24 czerwca około godziny 21.30 w Siedlęcinie. Kierujący skuterem na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył i zignorował sygnały do zatrzymania. Wjechał na parking dyskontu, przejechał przez pas zieleni, wyjechał na drogę krajową nr 30, ignorując znak STOP, a następnie skierował się w teren polny. Po porzuceniu jednośladu próbował uciekać pieszo w stronę kompleksu leśnego, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany.

Usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli, kierowania wbrew zakazowi sądowemu oraz posiadania środków odurzających. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Skuter trafił na policyjny parking.

Źródło: jelenia-gora.policja.gov.pl