Pił, bo miał urodziny. 73-latek dwa razy w trzy dni zatrzymany za jazdę po alkoholu
73-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego w ciągu zaledwie trzech dni dwukrotnie wpadł w ręce jeleniogórskiej drogówki. Za każdym razem prowadził samochód po alkoholu, mimo obowiązującego go sądowego zakazu kierowania pojazdami. Tłumaczył, że pił, bo ma urodziny.
Do pierwszego zatrzymania doszło 21 czerwca w Szklarskiej Porębie na ulicy Franciszkańskiej. Kierujący suzuki miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Trzy dni później, 24 czerwca około godziny 9.00, ten sam mężczyzna został rozpoznany przez funkcjonariuszy na ulicy Sobieskiego w Jeleniej Górze. Prowadził peugeota, a badanie ponownie wykazało 1,2 promila.
Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz łamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów to przestępstwa zagrożone wysoką grzywną, wieloletnim zakazem oraz karą pozbawienia wolności. Apelują o rozsądek na drodze.
Źródło: jelenia-gora.policja.gov.pl
Tomasz Żukiewicz
Leszek Wrotniewski
Konrad Rydzewski
Rafał Piotr Szymański
Kazimierz Piotrowski
Hubert Papaj
Wojciech Leszczyk
Maciej Lercher
Paweł Kucharski
Oliwer Kubicki
Jacek Jakubiec
Paweł Gluza
Wojciech Chadży