Karkonosze pędzlem malowane - wernisaż wystawy Zygmunta Mosia w Muzeum Karkonoskim

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zaprasza 3 lipca o godzinie 17:00 na wernisaż wystawy malarstwa Zygmunta Mosia zatytułowanej 'Moje Karkonosze. Malarstwo karkonoskich szlaków'. Udział w otwarciu jest bezpłatny, a ekspozycję będzie można oglądać w Galerii na Górze do 9 sierpnia 2026 roku.

Prochowa kolekcja prac olejnych to malarski spacer po Karkonoszach - zarówno po stronie polskiej, jak i czeskiej. Autor ukazuje górskie szlaki, charakterystyczne szczyty, schroniska i wodospady o różnych porach roku oraz dnia. Swoje umiejętności rozwija w pracowni Ryszarda Tyszkiewicza, uznanego mistrza malarstwa sztalugowego.

Zygmunt Moś to malarz amator i pasjonat, którego twórczość zrodziła się z miłości do zabytków i karkonoskich wędrówek. Jako słuchacz Uniwersytetu III Wieku w Jeleniej Górze uczestniczy także w sekcji grafiki warsztatowej, doskonaląc technikę linorytu.