Jelenia Góra: ukradł pralkę z wynajmowanego apartamentu. 33-latek w rękach policji

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o kradzież pralki z wynajmowanego apartamentu. Wartość utraconego sprzętu właściciel oszacował na blisko 2500 złotych. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 29 kwietnia 2026 roku. 33-latek został zaproszony na spotkanie towarzyskie do wynajmowanego lokalu na terenie Jeleniej Góry. Podczas pobytu jego uwagę zwróciła stojąca tam pralka. Postanowił ją zabrać, a w wyniesieniu urządzenia pomógł mu znajomy. Następnie sprzęt został przewieziony do mieszkania podejrzanego. Kiedy właściciel apartamentu zorientował się, że padł ofiarą kradzieży, natychmiast powiadomił policję.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu I szybko ustalili sprawcę i go zatrzymali. Podczas przeszukania mieszkania odnaleziono skradzioną pralkę, którą zwrócą właścicielowi. 33-latek odpowie teraz przed sądem.

Źródło: jelenia-gora.policja.gov.pl