Jelenia Góra: ukradł pralkę z wynajmowanego apartamentu. 33-latek w rękach policji
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o kradzież pralki z wynajmowanego apartamentu. Wartość utraconego sprzętu właściciel oszacował na blisko 2500 złotych. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło 29 kwietnia 2026 roku. 33-latek został zaproszony na spotkanie towarzyskie do wynajmowanego lokalu na terenie Jeleniej Góry. Podczas pobytu jego uwagę zwróciła stojąca tam pralka. Postanowił ją zabrać, a w wyniesieniu urządzenia pomógł mu znajomy. Następnie sprzęt został przewieziony do mieszkania podejrzanego. Kiedy właściciel apartamentu zorientował się, że padł ofiarą kradzieży, natychmiast powiadomił policję.
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu I szybko ustalili sprawcę i go zatrzymali. Podczas przeszukania mieszkania odnaleziono skradzioną pralkę, którą zwrócą właścicielowi. 33-latek odpowie teraz przed sądem.
Źródło: jelenia-gora.policja.gov.pl
Tomasz Żukiewicz
Leszek Wrotniewski
Konrad Rydzewski
Rafał Piotr Szymański
Kazimierz Piotrowski
Hubert Papaj
Wojciech Leszczyk
Maciej Lercher
Paweł Kucharski
Oliwer Kubicki
Jacek Jakubiec
Paweł Gluza
Wojciech Chadży