Jelenia Góra: poszukiwany dwoma listami gończymi wpadł podczas kontroli drogowej

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu złotoryjskiego, który był poszukiwany dwoma listami gończymi do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna kierował samochodem mimo orzeczonego wobec niego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do zatrzymania doszło 22 czerwca 2026 roku, około godziny 12.00, na Osiedlu Robotniczym w Jeleniej Górze. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji zwrócili uwagę na kierującego oplem, co do którego mieli informacje, że nie posiada uprawnień. Sprawdzenie w systemach potwierdziło dożywotni zakaz, a dodatkowo ujawniło dwa listy gończe na łączną karę 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności.

33-latek trafił do Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze, gdzie odbędzie zasądzoną karę. Usłyszał także zarzut złamania sądowego zakazu, za co grozi mu do 5 lat więzienia. Policja przypomina, że lekceważenie orzeczeń sądu zagraża bezpieczeństwu wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Źródło: jelenia-gora.policja.gov.pl