Jelenia Góra: sześciu nietrzeźwych i odurzonych kierowców wyeliminowanych z ruchu
Policjanci z garnizonu jeleniogórskiego w miniony weekend zatrzymali i wyeliminowali z ruchu sześciu kierujących łamiących przepisy. Czterech z nich prowadziło pojazdy pod wpływem alkoholu, dwóch po środkach odurzających, a jeden dodatkowo nie respektował sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.
W Szklarskiej Porębie na ulicy Franciszkańskiej funkcjonariusze zatrzymali 73-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, który kierował Suzuki mimo orzeczonego zakazu, mając 1,3 promila alkoholu. Z kolei w Jeleniej Górze na alei Jana Pawła II skontrolowano 35-letniego kierowcę Audi z wynikiem ponad 2 promili. Tego samego dnia w Kostrzycy doszło do zdarzenia z udziałem motorowerzysty, który najechał na tył Seata i doznał obrażeń. Obaj uczestnicy byli trzeźwi.
Policjanci apelują o rozwagę i przypominają, że alkohol oraz narkotyki drastycznie wydłużają czas reakcji i zaburzają ocenę sytuacji na drodze.
Źródło: jelenia-gora.policja.gov.pl
Tomasz Żukiewicz
Leszek Wrotniewski
Konrad Rydzewski
Rafał Piotr Szymański
Kazimierz Piotrowski
Hubert Papaj
Wojciech Leszczyk
Maciej Lercher
Paweł Kucharski
Oliwer Kubicki
Jacek Jakubiec
Paweł Gluza
Wojciech Chadży