Jelenia Góra: ruszyła wtórna kontrola w SP nr 10 po zabójstwie 11-latki
W Jeleniej Górze ruszyła wtórna kontrola Szkoły Podstawowej nr 10, w której w ubiegłym roku doszło do tragedii. 11-letnia uczennica została śmiertelnie ugodzona nożem przez swoją koleżankę. Do ustaleń pierwszej kontroli dotarli dziennikarze TVN.
Największe kontrowersje budzi łączenie etatów nauczycielskich oraz zlekceważenie sygnału od jednej z uczennic, która zwracała uwagę na niepokojące zachowanie koleżanki. Dyrekcja placówki nie komentuje sprawy i odsyła do urzędu miasta. Rzecznik magistratu Marcin Ryłko przekazał, że gmina i szkoła o nowej kontroli dowiedziały się oficjalnie dopiero dziś. Wnioski z pierwszego postępowania są już wdrażane także w innych szkołach prowadzonych przez miasto.
Rzecznik zaznaczył, że przy obecnych brakach kadrowych łączenia etatów nie da się uniknąć, a siatki godzin zatwierdza kuratorium. Dolnośląskie kuratorium oświaty czeka na końcowe opinie inspektorów i na razie sprawy nie komentuje.
Źródło: radiowroclaw.pl
Tomasz Żukiewicz
Leszek Wrotniewski
Konrad Rydzewski
Rafał Piotr Szymański
Kazimierz Piotrowski
Hubert Papaj
Wojciech Leszczyk
Maciej Lercher
Paweł Kucharski
Oliwer Kubicki
Jacek Jakubiec
Paweł Gluza
Wojciech Chadży