Zielony szlak przy Śnieżnych Kotłach wciąż zamknięty. Trwają prace
Zielony szlak "Ścieżka nad Reglami" w rejonie Śnieżnych Kotłów pozostaje zamknięty dla turystów. Karkonoski Park Narodowy informuje, że prace remontowe na tym odcinku, rozpoczęte jeszcze przed wakacjami, nadal trwają, a ich zakres oraz specyfika górskiego terenu uniemożliwiają szybkie otwarcie trasy.
Priorytetem zarządców parku jest możliwie szybkie udostępnienie dojścia do Śnieżnych Stawków od strony Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem, a następnie kolejnych fragmentów ścieżki. Remont ma poprawić stan szlaku i jednocześnie chronić wyjątkowo cenne siedliska przyrodnicze, jakie zachowały się w otoczeniu Śnieżnych Kotłów, jednego z najcenniejszych zakątków Karkonoszy.
Inwestycja realizowana jest w ramach projektu dotyczącego przeciwdziałania antropopresji i zarządzania ruchem turystycznym w parku, dofinansowanego z Funduszy Europejskich. O terminach otwierania kolejnych odcinków park będzie informował na bieżąco.
Tomasz Żukiewicz
Leszek Wrotniewski
Konrad Rydzewski
Rafał Piotr Szymański
Kazimierz Piotrowski
Hubert Papaj
Wojciech Leszczyk
Maciej Lercher
Paweł Kucharski
Oliwer Kubicki
Jacek Jakubiec
Paweł Gluza
Wojciech Chadży