Przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym i straciła prawo jazdy na 3 miesiące

Policjanci jeleniogórskiej drogówki weryfikując zagrożenia naniesione przez mieszkańców na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w Wojcieszycach na krajowej 3 zatrzymali 19-letnią kierującą pojazdem osobowym, która w terenie zabudowanym na ograniczeniu do 50 km na godzinę jechała z prędkością 112 km. Kobieta straciła prawo jazdy na trzy miesiące. Dodatkowo została ukarana mandatem w wysokości 2 tysiące złotych i otrzymała 14 punktów karnych. Kierowco dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym. Nie zapominaj, że przestrzeganie ograniczeń prędkości to klucz do zachowania życia i uniknięcia skutków wypadków drogowych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 19-letnią kobietę, która straciła prawo jazdy na trzy miesiące za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

6 maja 2024 roku, około godziny 8.16 policjanci w Wojcieszycach na krajowej 3 zauważyli pojazd marki Mini poruszający się z dużą prędkością. Miernik wskazał, że kierująca w terenie zabudowanym na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę miała na liczniku 112, czyli przekroczyła dozwoloną prędkość o 62 km na godzinę. Policjanci zatrzymali kierującą do kontroli drogowej. Za kierownicą pojazdu siedziała 19-letnia jeleniogórzanka. Została ona zatrzymana w miejscu wskazanym przez mieszkańców powiatu karkonoskiego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W związku z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali kierującej prawo jazdy na trzy miesiące oraz ukarali ją mandatem w wysokości 2 tysiące złotych i naliczyli jej 14 punktów karnych.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek. Prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Pamiętaj, że nadmierna prędkość może skrócić Twój czas reakcji w przypadku nagłego zdarzenia, co zwiększa ryzyko wypadku. Przypominamy, że bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków, takich jak natężenie ruchu, stan nawierzchni, własne umiejętności oraz obowiązujące limity prędkości.