Odzyskali rower elektryczny i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o jego kradzież

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 46-latka podejrzanego o kradzież. Mężczyzna spod jednego z jeleniogórskich sklepów ukradł rower elektryczny wraz z akcesoriami o wartości 6500 złotych. Przestępstwa tego dopuścił się 22 marca br. 46-latek usłyszał już zarzut w tej sprawie. Jednoślad niespełna godzinę po kradzieży został odzyskany. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 46-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzież.
22 marca 2024 roku, około godziny 13.50 do Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zgłosił się mężczyzna, który powiadomił o kradzieży swojego roweru elektrycznego wraz z akcesoriami i zakupami. Jednoślad pozostawił niezabezpieczony, na chwilę pod jednym ze sklepów, gdzie udał się na zakupy. Wartość poniesionych strat oszacował na 6500 złotych.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie mężczyzny podejrzewanego o tę kradzież. W oparciu o zebrane informacje oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie niespełna godzinę po kradzieży zatrzymali 46-latka podejrzewanego o popełnienie tego czynu. Mundurowi w jego mieszkaniu odnaleźli również skradziony rower wraz z akcesoriami i zakupami.
Mieszkaniec powiatu karkonoskiego został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia oraz dalszych czynności. Teraz mężczyzna za przestępstwo, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP JG