Nietrzeźwa kierująca, bez uprawnień, z zakazem i narkotykami zatrzymana przez policjantów

Policjanci z Kowar zatrzymali 24-letnią kobietę, który kierowała samochodem bez uprawnień, w stanie nietrzeźwości, wbrew zakazowi sądowemu oraz posiadała narkotyki. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało ponad 1 promil. Funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę, z której można uzyskać kilka porcji. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie ona przed sądem, a grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 24-letnią mieszkankę powiatu milickiego podejrzaną o kierowanie pojazdem bez uprawnień, w stanie nietrzeźwości, o naruszenie zakazu sądowego oraz o posiadanie narkotyków.
21 marca 2024 roku, około godziny 1.25 policjanci na ulicy Wojska Polskiego w Mysłakowicach zwrócili uwagę na pojazd marki Chevrolet. Sposób jazdy kierowcy wskazywał, że mógł on być pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka.
Funkcjonariusze postanowili sprawdzić powód dziwnego zachowania kierowcy i zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierującą okazała się 24-letnia mieszkanka powiatu milickiego.
W trakcie rozmowy mundurowi wyczuli od niej wyraźny zapach alkoholu. Kobieta przyznała się, że przed chwilą wypiła piwo. Przeprowadzone badanie wykazało promil. Jak się później okazało, nie miała ona uprawnień do kierowania oraz naruszyła sądowy zakaz. Policjanci zabezpieczyli również woreczek strunowy z amfetaminą, którą 24-latka ukryła w bieliźnie. Kobieta w takim stanie jechała do Karpacza.
24-latka została zatrzymana w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP JG