Próbował sprzedać towar, a stracił ponad 11 tysięcy złotych

Do Komisariatu Policji w Kowarach zgłosił się mieszkaniec powiatu karkonoskiego, który padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna wystawił do sprzedaży na portalu internetowym towar za 2500 złotych, na który znalazł się kupiec. Jednak po uzupełnieniu nr konta, na które należało przelać opłatę z kont pokrzywdzonego zniknęło ponad 11 tysięcy złotych. Policjanci apelują o ostrożność podczas realizacji transakcji online.
Pokrzywdzony, który zgłosił się do Komisariatu Policji w Kowarach na jednym z portali internetowych wystawił na sprzedaż towar, po czym otrzymał informację, że ktoś jest zainteresowany jego zakupem. Jednak, aby sfinalizować transakcję sprzedający musiał podać numer swojego konta. Potwierdziła to kobieta, która zadzwoniła do niego i podała się za konsultantkę tego portalu. W związku z tym, mężczyzna nie rozłączając się z nią, zalogował się na swoje konto i wpisał numer na swój profil sprzedającego, po czym potwierdził jego wpisanie SMS. W trakcie rozmowy zauważył, że z jego kont zniknęło łącznie ponad 11 tysięcy złotych.
Policjanci z Kowar prowadzą czynności w tej sprawie i jednocześnie apelują o ostrożność w transakcjach online, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa danych osobowych i finansowych. Należy się upewnić, że korzysta się z bezpiecznej sieci i strony internetowej. Unikać klikania w podejrzane linki i podawania danych osobowych na nieznanych stronach. Korzystać z autoryzowanych metod płatności.

KMP JG