Weekend w liczbach

W miniony weekend jeleniogórscy policjanci zatrzymali 8 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości, 1 po użyciu alkoholu, 1 podejrzewanego o kierowanie pod wpływem środków odurzających, zatrzymali 1 kierującego wbrew zakazowi i decyzji o cofnięciu mu uprawnień oraz 1 kierującego, który naruszył sądowy zakaz. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmach kierujących wykazało od 0,36 do ponad 2 promili. Nieodpowiedzialni kierowcy byli poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narazili się na poważne konsekwencje prawne.
W miniony weekend jeleniogórscy policjanci w regionie 8 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości, 1 po użyciu alkoholu, 1 podejrzewanego o kierowanie pod wpływem środków odurzających, zatrzymali 1 kierującego wbrew zakazowi i decyzji o cofnięciu mu uprawnień oraz 1 kierującego, który naruszył sądowy zakaz. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmach kierujących wykazało od 0,36 do ponad 2 promili.

Wśród zatrzymanych nietrzeźwych kierujących był cykliści, którzy za to wykroczenie zostali ukarani mandatami po 2500 złotych.
17 listopada br. policjanci z Karpacza zatrzymali 23-letniego kierującego pojazdem marki Subaru, którzy podejrzewany jest o kierowanie pod wpływem środków odurzających, co wstępnie potwierdziło badanie testerem. Ponadto mężczyzna posiadał marihuanę. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.
Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 1 kierującego wbrew zakazowi sądowemu i 1, który kierował mając zakaz sądowy oraz decyzję o cofnięciu mu uprawnień.
Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2. Kierującym wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat, a wbrew zakazowi sądowemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści są poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

KMP JG