Mężczyzna zatrzymany podczas interwencji odpowie za znęcanie się nad żoną i córką

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie, który podejrzany jest o znęcanie się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną. Został on zatrzymany podczas interwencji przez jeleniogórskich policjantów. Mężczyzna baz powodu awanturował się, szarpał, i wyzywał pokrzywdzone. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze za te przestępstwa zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych i kontaktowania się nimi, a także nakazał natychmiastowe opuszczenie wspólnego lokalu mieszkalnego.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją rodziną.
Jeleniogórzanin został zatrzymany 16 listopada br. podczas interwencji domowej zgłoszonej przez pokrzywdzone. Gehenna rodziny trwała kilka miesięcy. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna po spożyciu alkoholu wszczynał bez żadnego powodu awantury, podczas których wyzywał, szarpał i popychał pokrzywdzone.

42-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych i kontaktowania się nimi, a także musi on natychmiast opuścić wspólnie zajmowany lokal mieszkalny.

KMP JG