Przebywający w areszcie mężczyzna odpowie za kolejne oszustwo

Kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat grozić może 25-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o oszustwo, którego dopuścił się w Jeleniej Górze w lutym ubiegłego roku. Mężczyzna wyłudził 2 tysiące złotych pożyczki w instytucji parabankowej. Policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutów w tej sprawie. Obecnie jeleniogórzanin przebywa w Areszcie Śledczym za inne oszustwa.
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze prowadząc czynności w sprawie oszustwa ustalili, że osobą podejrzewaną o ten czyn jest 25-letni mężczyzna, który aktualnie przebywa w Areszcie Śledczym, gdzie odbywa zasądzoną karę pozbawienia wolności za wcześniejsze oszustwa.
Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w lutym ubiegłego roku wyłudził 2 tysiące złotych pożyczki w instytucji parabankowej. W celu jej uzyskania posłużył się skradzionym dowodem osobistym innej osoby oraz podrobił jej podpisy na dokumentach.
Policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutów w tej sprawie.
Teraz za czyn, o który jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie mundurowi wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

KMP JG