18 listopada - sprawdź bezpłatnie światła w swoim samochodzie

Trwa ogólnopolska kampania "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo", która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. W sobotę 18 listopada 2023 roku na wybranych stacjach kontroli pojazdów możesz bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoim pojeździe. Zapraszamy wszystkich chętnych!
Światła w pojeździe pełnią bardzo ważną funkcję w czasie jazdy, dlatego na drodze należy prawidłowo z nich korzystać. Zdarza się, że kierujący korzystają ze świateł w sposób nieprawidłowy, np. gdy warunki pogodowe tego nie wymagają. Oślepianie innych kierujących może być spowodowane złym ustawieniem świateł, ale także nadużywaniem świateł drogowych, tzw. "długich".
Korzystaj ze świateł w sposób prawidłowy!
Szczególnie w okresie jesienno - zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i pogarszają się warunki atmosferyczne, sprawne i prawidłowo ustawione światła nabierają szczególnego znaczenia. Pozwalają one kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę znajdującą się na drodze, czy też pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem.
Zadbaj o swój pojazd i sprawdzaj oświetlenie!
Poniżej znajdziesz wykaz stacji diagnostycznych, biorących udział w kampanii "TWOJE ŚWIATŁA - NASZE BEZPIECZEŃSTWO".
Wybierz "swoją stację"
i SPRAWDŹ OŚWIETLENIE POJAZDU!

Na terenie miasta i powiatu swoje światła w trakcie trwania w kampanii - będzie można sprawdzić i skorygować bezpłatnie w poniższych stacjach:
- Speed Car Al. Jana Pawła II 47 Jelenie Góra w godzinach 8.00-15.00
- Ewal Joanna Stylska ul. Wincentego Pola 10 w godzinach 7.00-14.00
- Breviter ul. Widokowa 1 Łomnica w godzinach 7.00-14.00
- Unimetal ul. Kolejowa 3A Jelenia Góra w godzinach 7.00-14.00

KMP JG