Rekordowy rok inwestycyjny powiatu karkonoskiego

Cały tegoroczny budżet Powiatu Karkonoskiego to 140 mln złotych. Aż 50 mln złotych przeznaczone jest na różnego rodzaju inwestycje. Duża część z tych zadań dotyczy remontów dróg.

- Ten rok jest rekordowym względem inwestycji w powiecie karkonoskim - powiedział Radiu Wrocław Starosta Karkonoski Krzysztof Wiśniewski. Jak mówi nigdy wcześniej takiej skali inwestycji w powiecie nie było.

"Środki, które zaangażowaliśmy już - do dziś, to blisko 30 milionów złotych. W tej chwili mamy już zakończonych kilka zadań: przebudowa mostu na drodze powiatowej z Jeleniej Góry do Karpacza, zakończyliśmy pierwszy etap modernizacji drogi powiatowej w Sosnówce."

W tej chwili otwartych jest także osiem placów budowy - dodaje Krzysztof Wiśniewski.

"W trakcie realizacji jest całkowita przebudowa drogi powiatowej w Szklarskiej Porębie, również droga powiatowa w Miłkowie, mamy w tej chwili również całkowitą przebudowę ulicy górnej w Siedlęcinie. To nie tylko drogi, to również obiekty mostowe - jesteśmy w trakcie przebudowy mostu nad polderem zalewowym w Mysłakowicach."

Przyszły rok w powiecie karkonoskim również będzie pod znakiem inwestycji, jednak żeby tak było samorządowcy liczą na uruchomienie pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy.

prw.pl