Kradli w sklepach artykuły chemiczne, a następnie je sprzedawali

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże sklepowe. Mają oni na koncie kradzieże w jeleniogórskich dyskontach spożywczych, których dopuścili się 25 i 27 sierpnia br. Wartość skradzionego mienia oszacowano łącznie na ponad 5 tysięcy złotych. Teraz odpowiedzą za to przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 26 lat podejrzanych o kradzieże sklepowe.
Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni 25 i 27 sierpnia 2023 roku dopuścili się kradzieży w jeleniogórskich dyskontach spożywczych. Ich łupem padły artykuły chemiczne, które następnie sprzedawali. Wartość skradzionego mienia oszacowano na ponad 5 tysięcy złotych.
Powiadomieni o kradzieżach policjanci rozpoczęli poszukiwanie mężczyzn, którzy dopuścili się tych czynów. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz na podstawie analizy nagrań z kamer sklepowych wytypowali i zatrzymali 25 i 26-latka, którzy usłyszeli już zarzuty w tej sprawie.
Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za kradzieże odpowiedzą oni przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP JG