Ruszyła rekrutacja na PWr. Do wyboru 74 kierunki studiów
Prawie 8 tys. miejsc, 74 kierunki do wyboru, w tym dziewięć w języku angielskim. A do tego osiem zupełnie nowych kierunków, dopasowanych do zmieniających potrzeb i wymagań rynku pracy. To nasza oferta na letni nabór na studia na Politechnice Wrocławskiej.
Łącznie na kandydatów czeka 7825 miejsc na 74 kierunkach studiach.
- Na I stopniu studiów stacjonarnych przygotowaliśmy 6 768 miejsc - mówi Anetta Stypułkowska z Działu Rekrutacji PWr. - Wybierać można z 58 kierunków, w tym pięciu w języku angielskim. Dodatkowo mamy 420 miejsc na studiach niestacjonarnych.
Z kolei 637 miejsc to oferta studiów II stopnia. - Tutaj do wyboru jest szesnaście kierunków, w tym sześć w języku angielskim - mówi Anetta Stypułkowska.
Nabór dla kandydatów na I stopień studiów stacjonarnych potrwa do 10 lipca, a wyniki poznamy dwa dni później 12 lipca. Trochę więcej czasu na zgłoszenia mają osoby rekrutujące się na drugi stopień, tutaj ostateczny termin to 20 lipca.
- Warto jednak zaznaczyć, że trochę wcześniej, bo już 14 czerwca, zakończymy przyjmowanie zgłoszeń na kierunek architektura - wyjaśnia szefowa Działu Rekrutacji. -20 i 21 czerwca przeprowadzimy w formule online egzamin z rysunku. Kandydaci mają obowiązek nadesłać do Działu Rekrutacji swoje prace w formie papierowej.
Drugi nabór na studia wystartuje 20 lipca, a trzecia i ostatnia rekrutacja uzupełniająca ruszy 6 września.
Co nowego?
W tym roku oferta PWr wzbogaciła się o osiem nowych kierunków. Na studiach pierwszego stopnia uruchamiamy: inżynierię materiałową, geologię stosowaną, inżynierię pojazdów i napędów niskoemisyjnych, Medical Informatics, elektronikę i fotonikę, matematykę oraz matematykę i analizę danych.
Z kolei na studiach magisterskich nowością jest kierunek Urban Mining - inżynieria recyklingu.
- Co roku, w porozumieniu z przedstawicielami biznesu i przemysłu, przeglądamy naszą ofertę studiów i modyfikujemy ją tak, by dopasować do potrzeb pracodawców i oczekiwań kandydatów. Dlatego teraz uruchomiamy np. kierunki związane z nowoczesnymi technologiami w medycynie, tematyką związaną z pojazdami o napędach niskoemisyjnych oraz analizą danych - wyjaśnia Anetta Stypułkowska.
Najpopularniejsze kierunki
W ubiegłym roku najbardziej popularnymi kierunkami wśród kandydatów okazały się informatyka stosowana w języku angielskim i polskim. O jedno miejsce starało się tam odpowiednio 15 i 10 osób. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także automatyka i robotyka oraz cyberbezpieczeństwo, gdzie na jedno miejsce przypadło siedmiu kandydatów.
Źródło: PWr