Wnuk systematycznie okradał babcię. Usłyszał 20 zarzutów

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali wnuka, który systematycznie okradał swoją babcię z którą mieszkał, wielokrotnie posłużył się skradzionymi jej kartami płatniczymi, a także jej groził. Czynów tych dopuścił się do października ubiegłego roku do stycznia br. Łącznie w tej sprawie usłyszał 20 zarzutów. Jego łupem padło mienie o wartości około 3500 zł. Teraz młody mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży, kradzieże z włamaniem i groźby karalne.

Jak ustalili policjanci, 20-latek od października ubiegłego roku do stycznia br. systematycznie okradał swoją babcię, z którą mieszkał. Jego łupem padł rower, dokumenty, pieniądze, karty płatnicze i inne drobne przedmioty. Okazało się, że jeleniogórzanin skradzionymi kartami 14 razy zapłacił za drobne zakupy w sklepach. Łącznie kartami babci posłużył 14 razy. Poniesione straty pokrzywdzona oszacowała na około 3500 zł.

Łącznie mężczyzna w tej sprawie usłyszał 20 zarzutów.

Teraz jeleniogórzanin za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 24 stycznia br. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do babci oraz musi on opuścić wspólnie zajmowane mieszkanie.

KMP Jelenia Góra