6 lutego kolejne spotkanie w sieci z seniorami

Już 6 lutego kolejne spotkanie w sieci z seniorami. Skorzystaj z linku w komunikacie
Jeleniogórscy policjanci zapraszają seniorów do kolejnego spotkania w sieci, które będzie dostępne 6 lutego 2023 roku w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pod linkiem:Jest to kolejne spotkanie w sieci z seniorami. Prowadzić je będzie policjantka z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, a weźmie w nim udział kpt. Krzysztof Zakrzewski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Celem działań jest przede wszystkim ułatwienie seniorom kontaktu z Policją i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.
Seniorzy, którzy będą mieli możliwość uczestnictwa w najbliższym spotkaniu uzyskają informacje między innymi na temat bezpieczeństwa w domu oraz stosowania czujek czadu. Tlenek węgla, potocznie zwany czadem, jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, nieco lżejszym od powietrza, co powoduje, że łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia. Potencjalne źródła czadu w pomieszczeniach mieszkalnych to kominki, gazowe podgrzewacze wody, piece węglowe, gazowe lub olejowe i kuchnie gazowe. Szczelnie pozamykane okna (czasami jeszcze dodatkowo uszczelnione), pozaklejane kratki, brak otworów wentylacyjnych w drzwiach łazienkowych, jak również brak regularnych kontroli drożności przewodów wentylacyjnych i kominowych sprawiają, że w naszych mieszkaniach lub domach możemy nie być bezpieczni. W niewietrzonych pomieszczeniach bardzo łatwo może dojść do tragedii.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z policjantką i rzecznikiem jeleniogórskiej Straży Pożarnej, które będzie dostępne 6 lutego 2023 roku w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pod linkiem:


KMP JG