Nowy Rynek gra z WOŚP i zaprasza na dzień pełen atrakcji

W najbliższą niedzielę, 29 stycznia odbędzie się 31 Finał WOŚP. W szczytną inicjatywę angażuje się również Nowy Rynek, który we współpracy ze sztabem ZHP organizuje zbiórkę, a na dzień finału szykuje mnóstwo atrakcji. Na gości galerii czekać będą m.in. pokazy iluzjonisty, koncert, występy taneczne, a także słodkie warsztaty czy malowanie buziek dla dzieci. Prawdziwą gratką będzie darmowe zwiedzanie Muzeum Motoryzacji oraz możliwość przejażdżki zabytkowymi autami.
Już za kilka dni Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 31. W tym roku cel jest wyjątkowy, ponieważ dotyczy i dzieci i dorosłych. Fundacja zbiera środki na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii i wirusów, którymi zakażenie może prowadzić do sepsy. Jak co roku, Wielki Finał to dzień szczególny, w którym przy okazji zbiórek organizowane są różne wydarzenia.
Dla mieszkańców Jeleniej Góry coś specjalnego szykuje Nowy Rynek, który wspólnie ze sztabem ZHP angażuje się we wsparcie WOŚP. W najbliższą niedzielę, 29 stycznia w galerii, na wszystkich gości przez cały dzień czekać będzie wiele atrakcji. Prawdziwy pokaz magii
w wykonaniu iluzjonisty Tomasza Stachowiaka, pokazy tańca, bitwy taneczne, koncert oraz pokazy makijażu to tylko niektóre z nich. Prawdziwą wisienką na torcie będzie darmowe zwiedzanie Muzeum Motoryzacji, dostępne w godzinach 11.00-17.00, a także specjalna motosfera zorganizowana na parkingu na dachu galerii, w ramach której będzie możliwość przejażdżki zabytkowymi autami.
Nie zabraknie również aktywności dla najmłodszych. Czekać na nich będą m.in. słodkie warsztaty, a także uwielbiane przez wszystkie dzieci malowanie buziek.
"WOŚP to najbardziej wyjątkowa i z pewnością najliczniejsza orkiestra w Polsce. Cieszymy się, że działając wspólnie ze sztabem ZHP z Jeleniej Góry możemy być jej częścią. Zapraszamy na najbliższą niedzielę do wspólnego grania, w szczytnym celu, wszystkich mieszkańców Jeleniej - dorosłych, dzieci oraz całe rodziny. Mam nadzieję, że wspólnie spędzimy ten wyjątkowy dzień. Robimy wszystko, aby nie zabrakło wrażeń i emocji" - mówi Robert Bachłaj, dyrektor Nowego Rynku w Jeleniej Górze.
Początek atrakcji w Nowym Rynku zaplanowano na godz. 13.00, a zakończenie na 17.30. Pomiędzy występami odbędą się licytacje na rzecz WOŚP, które pozwolą zebrać środki na tegoroczny cel Fundacji. Przez cały dzień w galerii kwestować będą również wolontariusze.

Pełny harmonogram finału WOŚP w Nowym Rynku dostępny jest na stronie https://nowy-rynek.com/gramy-dla-wosp/