Klub Seniora "Młodzi Duchem" w maju 2021 r.

Warsztaty Tańca on-line i Zajęcia Fitness on-line to kwietniowe spotkania Klubu Seniora "Młodzi Duchem", które zrealizowała Przystań Twórcza - Cieplickie Centrum Kultury. Już dziś (28.04.2021r.) ruszają zapisy na Fitness z elementami tańca (on-line) oraz Warsztaty psychologiczne z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021r. Wstęp wolny (zapisy pod nr tel.75 71 22 892.

Panie z Klubu Seniora "Młodzi Duchem" wzięły udział w fantastycznych Warsztatach Tańca on-line z energiczną Agnieszką Lis. Nasze "Młode Duchem" ćwiczyły m.in. gorące rytmy takich tańców, jak jive i jazz. Nie zabrakło rozciągania się i relaksacji.

Członkinie Klubu wzięły również udział w Zajęciach Fitness w formie on-line przez Internet z Barbarą Szoką, która prezentowała ćwiczenia rozciągające oraz relaksacyjne. Uczestniczki spotkania trenowały także choreografię do salsy. Nie zabrakło ćwiczeń z kijami.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania Klubu Seniora "Młodzi Duchem" oraz dla innych osób w wieku senioralnym zaplanowane w maju 2021 r.:
- "Fitness z elementami tańca" dla seniorów m.in. z Klubu Seniora "Młodzi Duchem" - to warsztaty realizowane i finansowane z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 r. Wstęp wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy od 28 kwietnia w Przystani Twórczej pod nr tel. 75 71 22 892). Zajęcia będą trwały od 5 maja do 22 listopadach w wyznaczonych terminach i najpierw w formie on-line przez program ZOOM i Messengera. Po zdjęciu restrykcji epidemicznych spotkania będą realizowane stacjonarnie w Przystani Twórczej, a w razie ładnej pogody na dworze.
W maju 2021 r. będą to:
- poniedziałki godz. 11.00: 10, 17, 24, 31 maja 2021 r.
- środy godz. 16.00: 5, 12, 19 maja 2021 r.
"Fitness z elementami tańca" poprowadzi energiczna Barbara Szoka. Będzie to doskonała okazja do połączenia piękna tańca z formami ćwiczeń ruchowych. Nie zabraknie nauki salsy i zumby. W razie przedłużenia obostrzeń epidemicznych zajęcia zostaną poprowadzone przez Internet za pomocą programu ZOOM oraz Messengera.
Zajęcia "Fitness z elementami tańca" realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021, realizacja zadania - Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

- Natomiast Warsztaty psychologiczne - wykład i ćwiczenia pamięci, planowane są na 20.05.2021r. godz. 11.00 w Przystani Twórczej, jeśli zostaną otwarte instytucje kultury (w razie przedłużenia obostrzeń epidemicznych termin spotkania zostanie przesunięty). Wstęp wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy w Przystani Twórczej po nr tel. 75 712 28 92).
Spotkanie organizowane jest w ramach projektu pt.:"Psychoedukacja i profilaktyka wczesnego wykrywania chorób otępiennych wśród mieszkańców Jeleniej Góry po 60 roku życia" realizowany jest w zakresie zadania publicznego Działanie na rzecz osób w wieku emerytalnym w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego przez Fundację POMAGANIE PRZEZ WSPIERANIE z Jeleniej Góry. Odbędą się zajęcia edukacyjne oraz możliwość umówienia się na wykonanie testu przesiewowego w kierunku wczesnego wykrywania chorób otępiennych. Uczestnicy projektu (60+) w ramach realizacji zadania zostaną objęci działaniami takimi jak:
- badania przesiewowe w kierunku choroby otępiennej wraz z indywidualną psychoedukacją odpowiednią do wyniku testu (w przypadku wykrycia choroby otępiennej senior uzyska kompleksową informację co do dalszej ścieżki w postępowaniu medycznym),
- psychoedukacja dotycząca minimalizowania skutków obniżania się funkcji poznawczych. W samym spotkaniu (bez późniejszej możliwości indywidualnych spotkań na badanie) mogą wziąć udział również osoby w wieku 50+.
Spotkanie poprowadzi mgr Anna Figiel - psycholog, specjalista diagnozy psychologicznej, trener i coach.
Pani Anna jest absolwentką psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu specjalność psychologia kliniczna. Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu w zakresie praktycznej diagnozy psychologicznej i psychologii transportu z elementami psychodiagnostyki. Ukończyła Studium terapii dzieci i młodzieży we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii WIP i Studium Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Dolnośląskie Centrum Psychoterapii we Wrocławiu. Ukończyła również studia podyplomowe na Uniwersytecie Opolskim na kierunku: psychologia wpływu społecznego oraz studia podyplomowe w Polsko-Czeskiej Wyższej Szkole Biznesu i Sportu Collegium Glacense" na kierunku menadżer, jako trener i coach - potwierdzone certyfikatem. Obecnie poszerza swoją wiedzę na Studium Terapii Rodzin w DCP - Dolnośląskie Centrum Psychoterapii we Wrocławiu oraz na szkoleniach w Dolnośląskim Ośrodku Polityki Społecznej.
Na stałe współpracuje z Fundacją "Pomaganie przez Wspieranie" z Jeleniej Góry przy realizacji projektów np.: projekt z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Rządowy Program na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na Lata 2014-2020 - jako współautorka i wykonawca projektu w latach 2016, 2017, 2020, z FIO Funduszu Inicjatyw Społecznych, z RPO WD. Współpracuje z Niepubliczną poradnią psychologiczno-pedagogiczną "P(r) omoc" z Legnicy. Doświadczenie w zawodzie psychologa zdobywała podczas praktyki w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu. Obecnie pracuje, jako psycholog w Domu dla Dzieci "Nadzieja" w Przesiece oraz prowadzi Centrum Pomocy i Diagnostyki Psychologicznej w Jeleniej Górze. Wolny czas lubi spędzać podróżując po świecie gdzie może obserwować dzikość przyrody, kulturę i obyczaje innych ludzi oraz smakować lokalne potrawy. Lubi zimowe szaleństwa na nartach zjazdowych. Ma kota (wilkołaka) i papugę Żako.