WFOŚiGW przekaże jeleniogórskiemu szpitalowi kolejne środki na walkę ze skutkami COVID-19

W sumie 300 tys. złotych na unieszkodliwienie zakaźnych odpadów medycznych, to kolejne wsparcie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w walkę ze skutkami COVID-19. To już druga edycja tego typu wsparcia dla dolnośląskich szpitali. Rusza nabór wniosków. O pieniądze może aplikować sześć dolnośląskich szpitali: Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy, Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T.Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu, Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu, Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji we Wrocławiu.

Przeznaczone środki zapewnią bezpieczną zbiórkę, transport i zminimalizują ryzyko zarażenia oraz rozpowszechnienia się koronawirusa podczas postępowania z odpadami medycznymi o właściwościach zakaźnych. Tego rodzaju odpady mogą powodować skażenie środowiska i powinny być w odpowiedni sposób unieszkodliwione przez wyspecjalizowane firmy - mówi Łukasz Kasztelowicz Prezes Zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

Kiedy jako Fundusz mieliśmy możliwość przeznaczyć środki na unieszkodliwienie środków ochrony osobistej stosowanych w walce z pandemią Zarząd Funduszu bez wahania podjął taką decyzję. Bardzo zależało mi na tym aby wsparcie uzyskał również nasz jeleniogórski szpital i tak też się stało. - mówi Anna Korneć - Bartkiewicz, Pełnomocnik Zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu

W 2020 r. każdy z 16 Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) przekazał wsparcie finansowe jednoimiennym szpitalom zakaźnym w swoim regionie, łącznie było to 6,6 mln zł. Przeznaczone środki umożliwiły utylizację środków ochrony osobistej wykorzystywanej w czasie występowania zakażeń wirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na chorobę COVID-19. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przekazał wówczas 250 tys. złotych pięciu dolnośląskim szpitalom, na utylizację ubrań ochronnych i maseczek używanych przez personel medyczny na co dzień dbający o zdrowie i życie Dolnoślązaków.

Informacja prasowa