Kolejna ofiara fałszywego policjanta

Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza podczas rozmów telefonicznych. Stosujmy zasadę organicznego zaufania do telefonów od osób podających się za policjanta, pracownika urzędu czy instytucji. Policja zaleca zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku osób dzwoniących w imieniu najbliższych - syna, córki, itp. i nie przekazywanie im pieniędzy, a także nie udzielania informacji na temat posiadanych kosztowności. 18 września br. kolejny raz oszuści podszywając się pod funkcjonariusza policji wyłudzili pieniądze i biżuterię od 86-letniej mieszkanki Jeleniej Góry.

18 września br. policjanci przyjęli zawiadomienie o oszustwie popełnionym na szkodę mieszkanki Jeleniej Góry.

Jak ustalili funkcjonariusze, tego dnia do pokrzywdzonej zadzwonił na numer stacjonarny mężczyzna podający się za funkcjonariusza Policji. Mężczyzna oświadczył, że dzwoni w sprawie źle zaadresowanej przesyłki. Okazało się, że dzień wcześniej do jeleniogórzanki zadzwoniła kobieta podająca się za pracownicę poczty, w celu skorygowania adresu na rzekomych, źle zaadresowanych listach. W trakcie rozmowy mężczyzna tak zmanipulował pokrzywdzoną, że ta wyrzuciła mu przez okno kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz biżuterię.

Policja ostrzega przed takimi telefonami. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Należy pamiętać o tym, że policjanci nie dzwonią i nie pobierają od nikogo pieniędzy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Za każdym razem oddzwonić do krewnego na znany numer. Skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod nr 112.

KMP JG