Przekazanie komputerów dla szkół podległych powiatowi jeleniogórskiemu

Dzisiaj, 15 września Starosta Jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski wraz z Członkiem Zarządu Arturem Smolarkiem oraz dyrektorem Wydziału Oświaty i Zdrowia Sylwestrem Urbańskim, przekazali dyrektorom szkół podległych powiatowi 30 komputerów przenośnych/laptopów wraz z oprogramowaniem i akcesoriami, zakupionych w ramach otrzymanego grantu na kwotę 60 000 zł z projektu "Zdalna Szkoła" na potrzeby nauczania on-line.

Nowoczesny sprzęt decyzją Starosty Jeleniogórskiego Krzysztofa Wiśniewskiego został przekazany do szkół podległych powiatowi tj.: 18 komputerów trafiło do Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach oraz 12 komputerów do Szkoła Mistrzostwa Sportowego Szklarska Poręba i to Dyrektorzy Szkół zadecydują, którzy uczniowie otrzymają bezpośrednie wsparcie.

Przypomnijmy, że przeznaczono na ten projekt 186 milionów złotych Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do Internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.
Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

powiat.jeleniogorski.pl