Ostrożnie na drodze - Kierowcy "noga z gazu"

Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy "noga z gazu". Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Przestrzegajmy obowiązujących przepisów ruchu drogowego. W minionych weekend na naszych drogach doszło do 2 wypadków.

Do pierwszego zdarzenia doszło 11 września 2020 roku, około godziny 21.08 w Miłkowie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni kierujący pojazdem marki BMW na prostym odcinku drogi uderzył w przebiegającego przez drogę dzika, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, przekroczył oś jezdni i zderzył się z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Toyota. W wyniku zdarzenia 25-letni pasażer pojazdu marki BMW doznał obrażeń ciała powyżej dni 7. Kierujący trzeźwi. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Do drugiego wypadku doszło 12 września br. około godziny 14.50 w Jeleniej Górze na ul. Cieplickiej.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 61-letni kierujący pojazdem marki Jeep najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 33-letniemu motocykliście i doprowadził do zderzenia. Kierujący motocyklem trafił do szpitala. Odniósł obrażenia powyżej dni 7. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy noga z gazu. Kierujący, którzy nie przestrzegają obowiązujących limitów prędkości narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem "najechanie" na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

KMP JG