Czołowe zderzenie 2 pojazdów osobowych w Marczycach

Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy "noga z gazu". Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Przestrzegajmy obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Dzisiaj rano na drodze z Podgórzyna do Karpacza na wysokości pierwszego zjazdu do Marczyc doszło do wypadku drogowego.

9 września 2020 roku, około godziny 5.48 na drodze krajowej z Podgórzyna do Karpacza, na wysokości pierwszego zjazdu do Marczyc doszło do wypadku drogowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów osobowych, pojazdu marki Renault Megane, którym kierował 36-letni mężczyzna, jadący w 41-letnią pasażerką z pojazdem marki VW Passat, którym kierowała 35-letnia mieszkanka Piechowic. Do szpitala przewieziono wszystkich uczestników zdarzenia.

Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy noga z gazu. Kierujący, którzy nie przestrzegają obowiązujących limitów prędkości narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem "najechanie" na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

KMP JG