Zatrzymany za włamania i kradzieże. Teraz odpowie za to przed sądem.

Policjanci zatrzymali mężczyznę w związku z przestępstwami przeciwko mieniu, których dopuścił się pracując na budowie jednego z obiektów w Szklarskiej Porębie. Czynów tych dopuścił się w marcu br. Jego łupem padło mienie o wartości około 6 tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu w Szklarskiej Porębie ustalili, a następnie zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego podejrzanego o kradzieże z włamaniem i kradzieże.
Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany w marcu br. pracując na budowie jednego z obiektów w Szklarskiej Porębie dopuścił się 4 przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna ma na koncie kradzież z włamaniem do stróżówki, kradzież paliwa z samochodu, próbę kradzieży układu wydechowego wraz z katalizatorem, kradzież z samochodu płaszcza. Jego łupem mienie o wartości około 6 tysięcy złotych.
Powiadomieni o przestępstwach policjanci rozpoczęli poszukiwanie osoby, która dopuściła się tych czynów. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy z nagrań kamer monitoringu policjanci wytypowali i zatrzymali 33-latka jako osobę podejrzewaną o popełnienie tych przestępstw.

Obecnie policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy, ustalają co stało się ze skradzionym mieniem.
Teraz mężczyźnie grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KMP JG