Jelenia Góra wyróżniona!

Punkt odżywczy na Rozdrożu Izerskim został wyróżniony w głosowaniu przez uczestników Jakuszyckiego Ultramaratonu - biegu na 50 km, rozegranego 29 sierpnia w ramach 8 Letniego Biegu Piastów w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Obsługiwany był przez pracowników Urzędu Miasta Jelenia Góra.

Zawodnicy podkreślali, że wybór był bardzo trudny, ponieważ załogi pozostałych pięciu punktów także spisywały się świetnie. Najwięcej głosów otrzymali jednak jeleniogórzanie i to oni zostali dziś wyróżnieni upominkami przez reprezentantki stowarzyszenia Bieg Piastów: Kaję Sznajdrowicz-Kręcichwost i Joannę Grzeszczak.

- Była nas dziewiątka - sami urzędnicy, którzy zgłosili się do obsługiwania biegaczy - opowiada naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Jelenia Góra Andrzej Marchowski. - Praca na punkcie odżywczym była wspaniałym przeżyciem, tym bardziej, że zawodnicy nie tylko zatrzymywali się, by coś przekąsić i uzupełnić płyny, ale znajdowali chwilę na rozmowę z nami oraz wspólne zdjęcia.

Jeleniogórzanie witali ultrasów strawą i napojami, jak również dobrym słowem, które motywowało do dalszego biegu. Nie zapomnieli też o muzyce, jak i pełnym fantazji przebraniu, związanym - oczywiście - z Jelenią Górą.

- Włożyliśmy rożki jelonków - mówi Andrzej Marchowski. - Bardzo się cieszymy, że mogliśmy spotkać w tej roli biegaczy z całej Polski!

Reprezentacja Jeleniej Góry zgłosiła się już do obsługi jednego z punktów odżywczych w trakcie 6 Rowerowego Biegu Piastów, który odbędzie się 26 września. Jej skład będzie jednak częściowo inny. Niektórzy z tych, którzy wspierali na 8 Letnim Biegu Piastów biegaczy, wystartują w 6 Rowerowym Biegu Piastów. Chętnych na ich miejsca nie brakowało.

Stowarzyszenie Bieg Piastów dziękuje również wszystkim osobom, które z uśmiechem, zaangażowaniem, profesjonalizmem i - przede wszystkim - wielkim sercem, pracowały na pozostałych punktach odżywczych. Były to reprezentacje Karpacza, Piechowic, Term Cieplickich, Szklarskiej Poręby oraz wolontariusze z różnych, innych środowisk. Bez Was nie byłoby szans na organizację 8 Letniego Biegu Piastów na poziomie, który został wysoko oceniony przez zawodników.

Informacja prasowa