W Karkonoszach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego

W ciągu ostatnich 12 h spadło około 5 cm śniegu świeżego. Zwiększone zagrożenie lawinowe występuje w górnych odcinkach żlebów,jarów zagłębień terenowych, miejsca pod przełamaniami terenu oraz bardzo strome stoki pod ścianami skalnymi. Głównie dotyczy taka sytuacja Kotłów polodowcowych i niektórych stoków zawietrznych powyżej górnej granicy lasu.

Świeży oraz pochodzący z poprzednich opadów śnieg jest transportowany przez wiatr i odkładny na strony zawietrzne w formie zwiększonych depozytów śniegowych. W miejscach większego odłożenia śniegu tworzą się poduszki śniegowe będące swoistymi pułapkami. Śnieg świeży oraz przeniesiony przez wiatr jest słabo związany ze starym śniegiem, w związku z czym w wielu miejscach pokrywa śniegowa jest niestabilna. Występuje potencjalna możliwość samoczynnego zejścia lawin. W ciągu dnia przewidywane są przejaśnienia - pogodnie.

Śnieżka temperatura - 7,4 °C, wiatr z kierunków północno- zachodnich 6 m/s

Lucni Bouda - 6,0 °C wiatr z kierunków północno-zachodni 4,5 m/s

Zmiany organizacji ruchu turystycznego znajdują się na stronie Karkonoskiego Parku Narodowego

Opis ogłoszonego stopnia zagrożenia wg skali

Stabilność pokrywy śnieżnej

Pokrywa śnieżna jest umiarkowanie lub słabo związana na wielu stromych stokach

Prawdopodobieństwo wyzwolenia (zejścia) lawiny

Wyzwolenie lawiny jest możliwe już przy małym obciążeniu dodatkowym wszystkim na wskazanych stromych stokach. W niektórych przypadkach możliwe jest samorzutne schodzenie średnich, a sporadycznie także dużych lawin.

Zalecenia dla ruchu osób

Warunki w znacznej mierze niekorzystne. Poruszanie się wymaga bardzo dużego doświadczenia oraz posiadania bardzo dużej zdolności do lawinoznawczej oceny sytuacji. Należy unikać stromych stoków1 szczególnie wskazanych pod względem wystawy i wysokości.