Warsztaty edukacji twórczej

Przed nami kolejna propozycja warsztatowa zapowiedziana w trakcie konferencji. Zapraszamy 7 – 8 marca 2009 na 2 warsztaty, które odbywać się będą równolegle:
[more]
Collagowy Świat, trening kreatywności - prof. Wiesław Karolak

Collage, papiers colles (franc.) technika tworzenia dzieł polegająca na przyklejaniu obok siebie do podłoża elementów gotowych, wyciętych z ilustracji np. prasowych, reprodukcji, fotografii. Kompozycje wykonane z różnych materiałów i tworzyw (papier, tapeta, piasek, tkaniny, itp.) naklejane na płótnie lub innym podłożu, łączone często z rysunkiem i malarstwem lub samodzielne. Technikę upowszechnili kubiści (Matrwa natura z plecionym krzesłem Picassa z 1911 roku) a później konstruktywiści, dadaiści i surrealiści. (Kurt Schwitters Marz- Marzbilders). Surrealistyczne collage zwane niekiedy "poematy-collages" i "poematy-przedmioty" były poprzednikami fotomontażu i odegrały poważną rolę w kształtowaniu się malarstwa abstrakcyjnego.
W warsztacie – treningu twórczego myślenia i działania "Collagowy świat" zajmować będziemy się istotą naszego fizycznego i duchowego otoczenia, naszym światem zewnętrznym i światem wewnętrznym. Istotę naszego myślenia spróbujemy przedstawić w wytworach artystycznych realizowanych różnymi technikami collagu.

"Portret i maska" - Olga Handford

Warsztaty przedstawia metody pracy arteterapeutycznej dostosowane do potrzeb edukacji. Poruszane zagadnienia realizują zarówno cele pedagogiczne, terapeutyczne jak i artystyczne. W zakresie celi pedagogicznych i terapeutycznych zostanie poruszony szereg zagadnień takich jak rozwój umiejętności społecznych, radzenie sobie z emocjami, budowanie tożsamości, rozwijanie myślenia twórczego i metaforycznego. Uczestnicy będą mieli okazje wykonać swoje własne prace wokół tematu ‘portret i maska’, które pokażą możliwość wykorzystania języka wizualnego w komunikacji, wprowadza w interpretacje obrazu, jak również zademonstrują techniczne możliwości wykorzystania assemblage, paper mache oraz gipsu w tworzeniu obiektów. Warsztaty pokażą konkretne rozwiązania i scenariusze, które mogą wzbogacić prace edukacyjna.

Warsztaty odbędą się w JCK przy ul. 1 Maja 60 w godz. 10.00 – 17.00. Udział w warsztatach zgłosić można telefonicznie 75 64 23 880, 75 64 23 881 lub osobiście w sekretariacie JCK (ul. 1 Maja 60).
Odpłatność za warsztat wynosi 150 zł. Wpłatę należy dokonać na konto JCK:
Bank Millennium SA Jelenia Góra 02116022020000000045589216 lub osobiście w sekretariacie do 23 lutego 2009.
Nieuregulowanie odpłatności jest równoznaczne z rezygnacją z warsztatu.