Finepharm Carlos zagra o piąte miejsce w lidze

W rewanżowym pojedynku o miejsca V - VIII w ekstraklasie piłki ręcznej zawodniczki KS Finepharm Carlos Jelenia Góra pokonały Zgodę Ruda Śląska 37:33 (14:18). Wygrywając dwumecz ze Zgodą nasz zespół zapewnił sobie prawo gry o piąta lokatę w lidze

Jeleniogórzanki wyszły na parkiet jakby zbyt uspokojone wygraną w pierwszym pojedynku w Rudzie Śląskiej 28:22 i w pierwszej połowie po początkowych wyrównanych minutach to goście dyktowali warunki gry. Nasz zespół mało zdecydowanie bronił i w pierwszych 30 minutach stracił aż 18 goli. Słabo w tym okresie prezentowały się także jeleniogórskie bramkarki i pierwsza polowa zakończyła się wygraną gości 18:14.

Po zmianie stron jeleniogórzanki szybko rzuciły się do obrabiania strat i zdecydowanie poprawiły grę w defensywie oraz przyspieszyły swoje akcje ofensywne. Zabójczy dla gości okazał się zwłaszcza okres pomiędzy 33, a 42 minutą który to nasz zespół wygrał aż 9:1 i wyszedł na prowadzenie 25:22. W kolejnych minutach nasze dziewczyny kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Bardzo dobrą partię rozgrywały zwłaszcza Marta Dąbrowska oraz Anna Dyba kierująca swymi koleżankami w obronie. Niecodziennym wyczynem popisała się też bramkarka Danuta Skompska broniąc w ciągu kilku minut aż trzy rzuty karne. W 47 min nasz zespół prowadził już 30:24 i było wiadome że tego meczu już nie przegra. W końcówce na parkiecie pojawiły się zawodniczki rezerwowe lecz mimo to spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Finepharmu Carlosa 37:33.

Finepharm Carlos Jelenia Góra - Zgoda Ruda Śląska 37:33 (14:18)
Finepharm Carlos: Maliczkiewicz, Skompska, Szalek, Gęga 9, Buchcic 6, Dąbrowska 5, Dyba 4, Latyszewska 4, Oreszczuk 4, Kocela 3, Jeż 2, Bogusławska, Buklarewicz, Odrowska.