Finał dla juniorek młodszych Finepharmu

Pewne zwycięstwo 28:20 nad ChKS Łódź odniosły w swoim drugim meczu podczas turnieju półfinałowego mistrzostw Polski juniorki młodsze MKS Finepharm MOS Jelenia Góra. Tym samym nasze dziewczyny zapewniły już sobie awans do finału championatu.

Losy meczu Finepharmu z łodziankami rozstrzygnęły sie już właściwie w pierwszej części gry, wygranej przez nasze dziewczyny aż 5:15. Jeleniogórzanki rozpoczęły spotkanie od prowadzenia 5:1 w 11 minucie. Potem wprawdzie goście doprowadzili do stanu 6:5 w 16 min, jednak od tego momentu aż do przerwy na parkiecie rządziła drużyna gospodyń. Jeleniogórzanki znakomicie prezentowały się w grze defensywnej wymuszając na gościach liczne błędy w tym faule ofensywne i nie pozwalając im na zdobycie juz w tej części gry żadnego gola. Po zmianie stron przewaga naszych dziewczyn jeszcze wzrosła i w 46 min wynosiła już 14 goli - 26:12. To pozwoliło trenerowi Mirosławowi Uramowi wprowadzić na parkiet zawodniczki rezerwowe i dzięki temu goście odrobili część strat. Ostatecznie spotkanie zakończyło sie wygraną jeleniogórzanek 28:20.

W drugim sobotnim meczu MTS Kwidzyn pokonał wysoko Wilanowię Warszawa41:24 (18:14) i obok Finepharmu zapewnił już sobie prawo gry w finale Mistrzostw Polski.

MKS Finepharm MOS Jelenia Góra - ChKS Łódź 28:20 (15:5)
MKS Finepharm: Pałysa, Szczepańska, Dmochowska, Bieńko 6, Rabczyńska 5, Murczak 5, Bielecka 4, Latuszek 4, Konarzewska 2, Oreszczuk 2, Pawliszek, Kosmala.