Juniorki młodsze Finepharmu lepsze od warszawianek

Emocjonujący przebieg miał pierwszy pojedynek zawodniczek Finepharmu Jelenia Góra podczas rozgrywanego w hali przy ul. Złotniczej półfinału Mistrzostw Polski juniorek młodszych w piłce ręcznej. Podopieczne trenera Mirosława Urama po meczu trzymającym w napięciu do ostatnich sekund gry pokonały UKS Wilanovię Warszawa 24:23 (11:13)

Początek meczu Finepharnu z drużyną ze stolicy był wyrównany. W 19 minucie na tablicy wyników widniał remis po 7, potem jednak to goście odskoczyli i w 27 minucie uzyskali najwyższe swoje prowadzenie w meczu 13:9. Drugą połowę lepiej rozpoczęły jeleniogórzanki i w 39 minucie doprowadziły do wyrównania po 14. W następnym kwadransie gry na parkiecie trwała walka gol za gol i dopiero w końcówce nasze dziewczyny odskoczyły na dystans trzech trafień - 23:20 w 58 min i mimo że goście próbowali jeszcze odwrócić losy meczu nie dały już sobie wydrzeć wygranej. W drugim meczu pierwszego dnia turnieju MTS Kwidzyn wyraźnie pokonał ChKS Łódź

MKS Finepharm MOS Jelenia Góra - Wilanovia Warszawa 24:23 (11:13)
Finepharm: Pałysa, Szczepańska, Dmochowska, Latuszek 1, Konarzewska 5, Rabczyńska 11, Sawicka 1, Murczak 2, Różańska 1, Oreszczuk, Bielecka, Bieńko 2, Pawliszak 1, Kosmala.