Trudna przeprawa Finepharmu Carlosa II ze słabeuszem

W meczu XVIII kolejki I ligi zespół Finepharmu Carlos II Jelenia Góra pokonał Jedynkę Oborniki Wielkopolskie 35:31. Zespół gości który zamyka ligową tabelę sprawił jeleniogórzankom sporo kłopotu i niewiele zabrakło aby pojedynek zakończył się niespodzianką. Aż do 47 minuty to zawodniczki Jedynki nadawały ton wydarzeniom na pakiecie. Jeleniogórzanki przez większą część spotkania grały słabo. Ataki gospodyń często kończyły sie niecelnymi rzutami lub stratami piłki, zaś o ich postawie w obronie najlepiej świadczy aż 18 straconych w pierwszej połowie bramek. Swego dnia nie miały broniące w tym okresie jeleniogórskiej bramki Agnieszka Szalek i Martyna Kozłowska. Po 30 minutach nasz zespół przegrywał 13:18, zaś w 35 nawet 16:22. W końcowym kwadransie gry rezerwy Finepharmu Carlosa zabrały się ostro za odrabianie strat, poprawiały skuteczność i od stanu 23:27 w 47 min, do końca meczu gospodynie rzuciły 12 goli same tracąc tylko 4 i zwyciężyły spotkanie 35:31. Bardzo dobrą partię rozgrywały w tym okresie Estera Rykaczewska, Małgorzata Buklarewicz oraz nominalnie trzecia bramkarka zespołu Katarzyna Nowak, która w końcówce pojawiła się na parkiecie i obroniła kilka ważnych dla losów pojedynku piłek.

Finepharm Carlos II Jelenia Góra - Jedynka Oborniki Wielkopolskie 35:31 (13:18)

Finepharm Carlos II: Szalek, Kozłowska, Nowak, Buklarewicz 10, Rykaczewska 8, Tajerle 7, Ślusarczyk 5, Marceluk 2, Romanów 2, Magdalena Łoniewska, Wasiucionek.