Trzecie zwycięstwo juniorek młodszych Finepharmu

Juniorki młodsze Finepharmu Jelenia Góra z kompletem zwycięstw triumfowały w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski w Gubinie. W ostatnim dniu imprezy jeleniogórzanki pokonały gospodynie Spartę Gubin 29:21 (10:10). Pojedynek ten był wyrównany jedynie do przerwy. W grze obu drużyn było widać już nieco zmęczenie trudami turnieju. Jeleniogórzanki od początku sprawiały korzystniejsze wrażenie jednak nieco zawodziły w ataku i stąd do przerwy było po 10. Po zmianie stron nasze dziewczyny uporządkowały grę, poprawiły skuteczność i pewnie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. - Bardzo cieszymy się z awansu do półfinału MP, który odbędzie się od 11 do 13 kwietnia w Jeleniej Górze - mówi trener zespołu Mirosław Uram. Naszymi przeciwnikami będą drużyny z Kwidzyna, Szczecina i Warszawy. W tym miejscu wraz z zawodniczkami chciałem bardzo podziękować panu prezesowi firmy Finepharm dr Janowi Czarneckiemu za wsparcie finansowe oraz duchowe, bez którego nasz sukces jakim było wygranie turnieju w Gubinie nie byłby możliwy.

Sparta Gubin - Finepharm Jelenia Góra 21:29 (10:10)
Finepharm: Pałysa, Szczepańska, Dmochowska, Latuszek, Konarzewska 7, Rabczyńska 6, Sawicka 4, Murczak 3, Różańska 2, Oreszczuk, Bielecka, Bieńko 3, Pawliszak 4, Kosmala.