Udany start juniorek młodszych Finepharmu

Od zwycięstwa rozpoczęły swój udział w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski juniorki młodsze Finepharmu Jelenia Góra. podopieczne trenera Mirosława Urama pokonały MKS MOS Gniezno 28:24 (15:11)

Pierwsza połowa meczu upłynęła pod znakiem pewnego prowadzenia jeleniogórzanek, które do przerwy wygrywały 15:11. W pierwszych 10 minutach po zmianie stron lepiej prezentowały się gnieźnianki, które w 40 minucie doprowadziły do wyrównania po 18. Kolejne minuty to okres gry gol za gol, jednak od remisu po 21 w 45 min to nasze dziewczyny poprawiły grę w obronie i dzięki temu jak i lepszej skuteczności rzutowej przechyliły szalę wygranej na swoją korzyść. O twardości jeleniogórskiej obrony najlepiej świadczy fakt iż nasz zespół zaliczył aż 16 karnych minut, zaś dwie zawodniczki zostały ukarane czerwonymi kartkami.

Finepharm Jelenia Góra - MKS MOS Gniezno 28:24 (15:11)
Finepharm: Pałysa, Szczepańska, Dmochowska, Latuszek 9, Konarzewska 7, Rabczyńska 5, Sawicka 3, Murczak 2, Różańska 1, Oreszczuk, Bielecka, Bieńko, Pawliszak, Kosmala.