Juniorki Finepharm Carlos udanie rozpoczęły półfinały MP

Od wygranej rozpoczęły swój start w rozgrywanym w Chorzowie turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski juniorki KS Finepharm Carlos Jelenia Góra. Podopieczne trenera Dariusza Jarosza po ciężkim boju pokonały 33:27 Sambora Tczew.

Jeleniogórzanki przystąpiły do meczu z Samborem nieco zmęczone po podróży i mocno musiały się napracować aby zwyciężyć swego przeciwnika. Aż do 40 minuty to zawodniczki z Tczewa posiadały inicjatywę i momentami prowadziły różnicą kilku goli. Dopiero w połowie drugiej odsłony jeleniogórzanki przejęły inicjatywę i wypracowały sobie 2 - 3 bramkową przewagę, którą w końcówce udało się im jeszcze powiększyć. W decydujących momentach spotkania bezcenne okazało się wieksze doświadczenie naszych dziewczyn zdobyte w trakcie meczów w ekstraklasie i I lidze. Wiekszość bramek dla Finepharmu Carlosa była autorstwa trójki: Małgorzata Buklarewicz, Sabina Kobzar i Karolina Konsur.
w kolejnym meczu turnieju półfinałowego, przeciwnikiem broniących tytułu Mistrzyń Polski jeleniogórzanek będzie MKS Arot Astromal Leszno.

KS Finepharm Carlos - Sambor Tczew 33:27 (18:18)

Finepharm Carlos: Szalek, Kozłowska, Baranowska, Buklarewicz 10, Kobzar 8, Konsur 7, Tajerle 3, Łoniewska 3, Muras 1, Rykaczewska 1, Marceluk, Kubicka, Michalska.