Derby nie dla Jelfy...

Porażką Jelfy Jelenia Góra 22-30 zakończyły się dzisiejsze derby Dolnego Śląska w Lubinie. Ambitne jeleniogórzanki nie były w stanie sprostać miejscowemu Zagłębiu i wyraźnie przegrały pomimo, iż do przerwy toczyły wyrównany pojedynek z lubiniankami.
Pierwsza połowa zakończył się prowadzeniem gospodyń 15-13. W drugiej połowie podopieczne Bożeny Karkut zanotowały identyczny dorobek jak w pierwszej, natomiast w naszej drużynie szwankowała skuteczność, co daje po stronie zysków zaledwie 7 goli w tej części gry. A propos skuteczności to najwięcej goli dla naszej drużyny zdobyły Anita Augustyniak - 6 i Marta Gęga - 5.
Umówmy się porażka z Zagłębiem była wkalkulowana w straty punktowe witaminek i nikt nie będzie płakał z jej powodu. Na dziś o wiele ważniejszy jest mecz ze Startem Elbląg, który odbędzie się w najbliższą sobotę. To spotkanie podopieczne Romualda Szpota po prostu muszą wygrać!

Gole dla Jelfy: Anita Augustyniak - 6, Marta Gęga - 5, Marta Oreszczuk - 4, Marzena Buchcic - 4, Dorota Czekaj - 2, Mirela Kaczyńska - 1