Juniorki Finepharmu Carlosa triumfują w ćwierćfinale MP

Wysoką wygraną zakończyły swój udział w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski juniorek piłkarki ręczne KS Finepharm Carlos Jelenia Góra. Jeleniogórzanki pokonały Spartę Gubin 43:23 (17:15) zapewniając sobie pierwsze miejsce w zawodach. O finał MP podopieczne trenera Dariusza Jarosza powalczą za dwa tygodnie w Chorzowie.
Pierwsza połowa pojedynku Finepharmu ze Spartą była wyrównana. Jeleniogórzanki popełniały wiele prostych błędów w obronie, notując przy tym nie najwyższą skuteczność w ataku. To spowodowało iż zespół z Gubina dotrzymywał im kroku i po 30 minutach przegrywał tylko 15:17Po zmianie stron gospodynie turnieju ostro wzięły się do pracy. Bardzo dobrą partię rozgrywała zwłaszcza Sabina Kobzar. W 45 min jeleniogórzanki prowadziły już 30:20, czym odebrały gubiniankom ochotę do gry. Ostatni kwadrans zmagań Finepharm Carlos wygrał 13:3 i w całym meczu triumfował 43:23

Najlepszą zawodniczką turnieju uznano Małgorzatę Buklarewicz, a najlepszą bramkarką Agnieszkę Szalek (obie z Finepharmu Carlosa). Najlepszym strzelcem turnieju została Karolina Golec ze Spartakusa Otmuchów.

Finepharm Carlos - Spartakus Otmuchów 43:23 (17:15)
Finepharm Carlos: Szalek, Baranowska, Krajewska, Kobzar 12, Konsur 8, Rykaczewska 6, Marceluk 5, Muras 4, Tajerle 4, Buklarewicz 3, Łoniewska 1, Romanów, Nowicka, Michalska.