Awans juniorek KS Finapharm Carlosa do półfinału MP

Kolejne łatwe zwycięstwo odniosły podczas turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej zawodniczki KS Finepharm Carlos Jelenia Góra. Nasze dziewczyny rozgromiły Spartakusa Otmuchów 43:27 i niezależnie od wyniki niedzielnego spotkania ze Spartą Gubin zapewniły już sobie prawo gry w półfinale MP
Juniorki Finepharmu rozpoczęły spotkanie ze Spartakusem mało skoncentrowane i po 9 minutach przegrywały nawet 3:7. Od 15 minuty wydarzenia na parkiecie toczyły się już jednak zgodnie z przewidywaniami i gospodynie kierowane przez Małgorzatę Buklarewicz prowadziły do przerwy 20:15. W trakcie drugiej połowy przewaga jeleniogórzanek była już bezdyskusyjna. Ocenę ich gry obniża jednak niefrasobliwość w obronie i zbyt duża liczba łatwo straconych goli. Bardzo dobrą partię w ataku rozgrywała Karolina Konsur i kibice podziwiali jej bardzo efektowne bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysoką wygraną KS Finepharm Carlos 43:27

W innym meczu drugiego dnia zawodów Sparta Gubin pokonała MKS Zgierz 31:23 (11:12).

Jutro, na zakończenie zawodów podopieczne trenera Dariusza Jarosza zmierzą się, o godz. 12.00, ze Spartą Gubin i stawką tego meczu będzie pierwsza lokata w turnieju.

KS Finepharm Carlos - Spartakus Otmuchów 43:27 (20:15)
Finepharm Carlos: Szalek, Baranowska, Kozłowska, Krajewska, Konsur 12, Buklarewicz 8, Rykaczewska 7, Łoniewska 4, Muras 4, Tajerle 3, Romanow 2, Marceluk 1, Michalska 1, Kubicka.