Finepharm Carlos wygrywa z Ruchem i awansuje w tabeli

Cenne wyjazdowe zwycięstwo odniosły piłkarki ręczne KS Finepharm Carlos pokonując w pojedynku XV kolejki ekstraklasy Ruch Chorzów 36:30 (18:11). Dzięki tej wygranej jeleniogórzanki awansowały na czwartą lokatę w tabeli.
Mecz Finepharmu Carlosa z Ruchem poza kilkoma początkowymi minutami, w których to podopieczne trenera Zdzisława Wąsa zanotowały kilka prostych strat w kontratakach, przebiegał pod dyktando jeleniogórzanek. Już do przerwy Finepharm Carlos prowadził 18:11, a gdy w 50 min jeleniogórzanki prowadziły 33:25 stało sie wiadomym że zwycięzcą tego pojedynku może być tylko drużyna gości. Nasze dziewczyny były lepsze zarówno w obronie jak i w ataku, w którym prym wiodła Marta Gęga zdobywając aż 15 goli.

Dzięki wygranej w Chorzowie, przy jednoczesnej porażce Łączpolu Gdynia w Rudzie Śląskiej ze Zgodą 26:27, jeleniogórzanki awansowały na czwartą lokatę w tabeli ekstraklasy. W innych pojedynkach Zagłębie pokonało Piotrkovię 33:26, SPR Lublin wygrał ze Słupią 29:18, Start Elbąg uległ Dablexowi Gdańsk 24:31 i Łącznościowiec przegrał z Politechniką Koszalin 17:29.

W kolejnym meczu Finepharm Carlos zmierzy się w sobotę, "u siebie" ze Zgodą. Początek tego pojedynku zaplanowano na godz. 17.00.

Ruch Chorzów - KS Finepharm Carlos 30:36 (11:18)
Finepharm Carlos: Maliczkiewicz, Nowak, Skompska, Gęga 15, Buchcic 6, Latyszewska 5, Jeż 4, Oreszczuk 3, Dyba 2, Odrowska 1, Bąkowska, Bogusławska.