Jelfa przegrywa 21 bramkami!

Chyba najgorszy mecz w historii występów w Ekstraklasie zagrały dzisiaj piłkarki ręczne Jelfy Jelenia Góra, które zostały znokautowane przez SPR Icom Lublin 14-35! Ciężko uwierzyć w ten wynik pamiętając ostatnią potyczkę tych ekip w Jeleniej Górze, gdy w półfinale Mistrzostw Polski Witaminki pokonały lublinianki. Niestety prawda jest taka, że dzisiaj bliżej naszej drużynie do spadku niż do walki o medale i czołowe miejsca...
Od początku spotkania dominacja mistrzyń Polski była niepodważalna. Nasze zawodniczki tylko raz prowadziły w tym meczu, a działo się to w jego pierwszych minutach. Po golach Kaczyńskiej i Bąkowskiej zespół Romualda Szpota prowadził 2-1, później z parkietu i trybun wiało przygnębieniem gdy lublinianki deklasowały zespół z Jeleniej Góry.
Nie ma sensu rozpisywać się na temat przebiegu tego spotkania, wynik mówi wszystko. Jedyną zawodniczką, która zasługuje na wyróżnienie była Beata Kowalczyk, jednak w pojedynkę nasza bramkarka niewiele była w stanie zrobić. Jeżeli zaś chodzi o zespół z Lublina to oczywiście prym wiodła na parkiecie Sabina Włodek, która powiększyła swój dorobek strzelecki po tym meczu o 9 goli. Nieźle też zaprezentowała się ex-jeleniogórzanka Katarzyna Duran, która pognębiła w II połowie swoje były koleżanki 6 trafieniami.
Za tydzień podopieczne Romualda Szpota udadzą się do Rudy Śląskiej na mecz ze znakomicie spisującą się w tym sezonie Zgodą i sporą niespodzianką będą jakiekolwiek przywiezione przez Witaminki punkty.

Gole dla Jelfy: Anna Bąkowska - 3, Dorota Czekaj - 3, Marta Gęga - 2, Mirela Kaczyńska - 2, Anita Augustyniak - 2, Ewelina Przygodzka - 2