Juniorzy KSK przegrali ważny mecz

Ważny mecz przegrali juniorzy starsi Karkonoszy Jelenia Góra. Nasz zespół nadal ma szansę na wygrali I ligi wojewódzkiej, jednak musi już liczyć przynajmniej na jedno potknięci Polonii Stal Świdnica, z którą przegrał w sobotę przy Złotniczej 1-2.
Do przerwy gra toczyła się pod dyktando biało - niebieskich, ale z wielu okazji nasi piłkarze wykorzystali tylko jedną. W polu karnym faulowany był Mikołaj Krawczyk - Demczuk, a rzut karny na gola zamienił Wiktor Kowalski. Tuż po zmianie stron Malawski wykorzystał błędy naszej defensywy i doprowadził do remisu. Sytuacja dla gospodarzy zrobiła się niewesoła od 67 minuty, bowiem drugą żółtą kartkę otrzymał Kacper Lewkowicz. Goście nie osiągnęli znacznej przewagi, mimo to zdołali wyrównać za sprawą Lipińskiego, który z bliskiej odległości pokonał Ślaza. Jak się okazało był to ostatni gol w tym spotkaniu.
W ten weekend jeleniogórzanie pauzują, najbliższy mecz rozegrają ponownie przy Złotniczej, a ich rywalem będzie WKS Śląsk Wrocław (3 czerwca 2023, godz. 10:00).

KARKONOSZE JELENIA GÓRA u19 - POLONIA STAL ŚWIDNICA u19 1-2 (1-0)

Bramki: 1-0 Kowalski 21, 1-1 Malawski 47, 1-2 Lipiński 82.
Czerwona kartka: K. Lewkowicz.
Żółte kartki: K. Lewkowicz, Goncarz oraz Ilski, Kruczek.
Sędziował: K. Olejarczyk.

KSK u19: Ślaz - Brymerski, Furman, Hetman, Kowalski, Krawczyk - Demczuk (46 Kamiński), K. Lewkowicz, Ratajski, Siwek, Szkutnicki (70 M. Lewkowicz), Wąsiewski (46 Goncarz).
PSŚ u19: Bykhovets - Ilski, Korab (67 Lipiński), Król, Malawski (88 Szewczyk), Markowski (76 Kałwak), Oboza, Ratajczak, Staroń, Wysoczański (46 Kruczek), Zawiła (46 Duda).