Wielki "powrót" był blisko

Na IV kwartę meczu Śląsk III Wrocław - Sudety Jelenia Góra, nasi koszykarze wyszli na boisko przy wyniku 70-52 dla gospodarzy. Ten wynik był efektem fatalnej III kwarty wykonaniu jeleniogórzan. Mimo to w ciągu ostatnich 10 minut pokazali, że w koszykówce można odwrócić losy meczu, nawet w tak beznadziejnej sytuacji. No, prawie pokazali, bo ostatecznie przegrali mecz 80-83. Na 40 sekund prze końcem Paweł Minciel celnym rzutem doprowadził do remisu po 80. Jak się okazało, ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Przemysła Kociszewski sekundę przed końcem trafił za trzy punkty i jego zespół mógł świętować wygraną.
Teraz przed Sudetami dwa mecze w hali im. Mariana Koczwary, w sobotę zagrają z Obrą Kościan (4 marca 2023), a w środę ich przeciwnikiem będzie Zastal II Zielona Góra (8 marca 2023, godz. 18:30).

ŚLĄSK III WROCŁAW - SUDETY JELENIA GÓRA 83-80 (19-15, 18-20, 33-17, 13-28)

ŚLĄSK III: Jadaś - 4, Krysiewicz - 3, Baran - 12, Górecki - 2, Piśla - 17, Ambroziak - 15, Kaźmierczak - 10, Kankowski - 3, Leniec - 2, Kociszewski - 15.

Trener: Jacek Krzykała.

SJG: Wasilewski - 12, Kozak - 5, Garbarski, Walaszek - 11, Ostrowski - 13, Ciemiński - 16, Najman, Minciel - 20, Suchecki, Majewski - 3, Wojciechowski, Strzemecki.

Trener: Jarosław Wilusz.

Sędziowali: Michał Cieśla i Paweł Stolarz.