Sudety nie zatrzymują się

Coraz większe powody do zadowolenia mogą mieć kibice Sudetów Jelenia Góra. Nasz zespół wygrał trzeci raz z rzędu, było to również piąte zwycięstwo w ostatnich sześciu meczach. Tym razem jeleniogórzanie pokonali na wyjeździe Stal II Ostrów Wielkopolski 82-72.
Po dobrej I kwarcie jeleniogórzanie oddali pole rywalom i na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku na korzyść gospodarzy. Kluczem do wygranej była trzecia ćwiartka. Sudety odskoczyły po niej na 10 pkt. i utrzymały ten dystans do końcowej syreny.
Następny mecz ekipa trenera Jarosława Wilusza zagra w hali im. Mariana Koczwary, gdzie zawita Maximus Kąty Wrocławskie (11 lutego 2023, godz. 17:00).
Dodajmy, że w Sudetach zadebiutował wychowanek klubu, niespełna 16-letni Wiktor Carowicz.

STAL II OSTRÓW WIELKOPOLSKI - SUDETY JELENIA GÓRA 72-82 (18-26, 24-14, 11-23, 19-19)

SOW II: Rozpędowski - 24, Grobelny - 4, Rutecki - 2, Waniak - 5, Rachwalski - 14, Mikołajczyk, Frąszczak - 4, Wrona - 17, Kurzawski - 2.

Trener: Marcin Pławucki.

SJG: Rybarczyk - 2, Garbarski, Walaszek - 18, Ostrowski - 18, Ciemiński - 7, Jyż - 5, Minciel - 20, Suchecki - 3, Carowicz, Majewski - 9.

Trener: Jarosław Wilusz.

Sędziowali: Damian Bordun i Maciej Inerowicz.